Vojni stručnjaci ističu da Rusija poseduje na Uralu 10 hiljada tenkova, kao i da postoji mogućnost da se formira armija od dva ili tri miliona vojnika, ukoliko dođe do velikog ratnog obračuna
Vojni blok NATO nije raspušten, nego je nastavio da učestvuje u mnogim oružanim konfliktima u svetu. Pošto na planeti nije bilo njemu ravne sile koja bi se tome suprotstavila, Savez je uspeo da faktički prisvoji funkciju svetskog arbitra. S obzirom na to da Rusija već više nije onakva kakva je bila devedesetih godina i kad je aktivno branila svoje geopolitičke interese, Zapad čini sve da proširi konfrontacije sa drugim zemljama.
Vodeći ekspert Centra za vojno-politička istraživanja MGIMO (Moskovskog državnog instituta za međunarodne odnose) Mihail Aleksandrov, smatra da je verovatnoća velikog rata realno velika, ali da ljudi moraju da smisle način da se od njega zaštite.
- Rusija mirno može da izbije na Balkan, pregazivši Bugarsku i Rumuniju. Moguće je izgraditi savez sa Srbijom i zajedno osvojiti Kosovo i Crnu Goru. Faktički, mi bismo tako zatvorili NATO u polukrug. Dakle, imamo dobre mogućnosti – dodao je Aleksandrov.
On ističe i da ruska vojska poseduje na Uralu 10 hiljada tenkova i da je potrebno samo nekoliko meseci da bi se oni doveli u stanje borbene gotovosti. Uprkos što NATO ima mogućnost da sastavi milionsku armiju, Rusi tvrde da mogu da sastave armiju od dva tri miliona.
Naravno, pokretnuto je i pitanje nuklearnog naoružanja i uništenja, u čemu bi Zapad mogao značajno da prednjači, ali se ipak Rusi mogu odbraniti raketama na avionima, brodovima i podmornicama, koje su sposobne da pogode bilo koju tačku u Evropi.
Ovi stručnjaci ističu i da njihovi protivnici daju prednost poluratnim metodama, kombinacijama političkog nasilja sa akcijama diverzantskih grupa, tako da veliki rat uopšte nije potreban NATO.
- Rusija kontroliše veći deo svetskih resursa, ima ogromnu teritoriju, najveći nuklearni potencjial. Ako bi postojala takva želja, mogli bismo da uništimo i Evropu i SAD. Staljin nije imao takve mogućnosti, a mi ih imamo – istakao je on.
- Po mom sudu, nastojanje Zapada da udari na Rusiji postalo je očigledno. U pitanju je samo karakter rata. To je oblik rata opisan u koncepciji nacionalne bezbednosti SAD. Radi se o “svetskom građanskom ratu” – izjavio je potpredsednik Akademije za geopolitičke promene Kostanin Sokolov.
Sokolov objašnjava da se u ovom ratu neće sukobljavati Rusija i Zapad, nego različite svetske socijalne grupe. On ističe da se Rusi mogu zaštiti na duhovnom i moralnom nivou tako što će se truditi da očuvaju tradicionalne vrednosti.
- Moramo da shvatimo da naš protivnik nije običan Amerikanac ili Englez, već su to vlasnici finansijskog kapitala. Oni su rešili da međusobno zavade narode. Svetska oligarhija ne treba da misli da je ona bezbedna. Eto šta treba da shvate žitelji Rusije i Zapada – poručio je Sokolov na kraju.
Nessun commento:
Posta un commento